Instagram, Corona Virüsü Kapsamındaki Yeni Tedbirlerini Açıkladı
 1. Anasayfa
 2. İnternet Haberleri

Instagram, Corona Virüsü Kapsamındaki Yeni Tedbirlerini Açıkladı

2
Instagram, gündemimizi yoğun bir şekilde etkilemekte olan corona virüs salgınına karşı almış olduğu önlemlerin kapsamını genişlettiğini açıkladı. Yapılan açıklamalarda Instagram geliştiricileri, bundan sonra pandemi ile ilgili paylaşımların titizlikle takip edileceğini belirtti. Ayrıca Instagram, corona virüsle ilgili yeni GIF‘lere ve yeni bir özelliğe de sahip.
Dünya, 2019 yılının aralık ayında başlayan ve pandemi haline gelen corona virüsünü konuşuyor. Şimdiye kadar 17 bin 159 kişinin hayatına mal olan corona virüsü, yaşamımızı kötü yönde etkilerken insanları da evde kalmaya mecbur bıraktı.
Bu süreçte zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimizden dolayı, sosyal medya kullanımı da fazlasıyla artırdı. İnsanların halihazırda yoğun olarak kullandıkları çevrim içi fotoğraf ve video platformu Instagram, artık daha fazla anlık kullanıcının bulunduğu bir sosyal medya platformu haline geldi. Bu nedenle Instagram geliştiricileri, hem bu pandemiyle ilgili aldıkları önlemleri hem de bu süreçte kullanıcılara daha kullanışlı bir Instagram deneyimi yaşatacak yeni özelliklerini duyurdu.
Instagram, geçenlerde platformda yer alan ve corona virüsle ilgili olan efektlerin tümünü yasakladığını duyurmuştu. Şimdiyse tüm dünyanın başına bela olan pandemi ile ilgili olarak yeni tedbirlerini açıklayan geliştiriciler, artık Instagram kullanıcılarının Dünya Sağlık Örgütü ve diğer yetkili kurumlara artık daha kolay bir şekilde erişebileceklerini ifade ettiler.
Instagram’ın corona virüsle ilgili almış olduğu tedbirler arasında paylaşılan gönderilerin kontrolü başta geliyor. Öyle ki kullanıcılar, bundan sonra Instagram’da koronavirüsle ilgili sahte içeriklere neredeyse hiç ulaşamayacaklar. Çünkü yetkililer, corona virüsle ilgili olarak paylaşımlara karşı agresif bir yaklaşım sergileyecek.
Instagram’ın kullanıcılar için oluşturduğu yeni özellik ise “Co-Watching” olarak isimlendiriliyor ve Instagram aracılığı ile görüntülü aramalar yapan kullanıcılara yeni bir deneyim sunuyor. Öyle ki bundan sonra bir görüntülü konuşma sırasında konuşmadaki kişiler, Instagram gönderilerine birlikte bakabilecekler. Böylelikle kullanıcılar için görüntülü görüşmeler sırasında yapılabilecek yeni bir aktivite sağlanmış olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 4 sene önce

  2 gündür siteye giremiyordum, meğersem bunun içinmiş.
  Wordpress mi, yeni tema mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir