Instagram Canlı Yayınlar İçin Üç Özellik Geliyor

Instagram Canlı Yayınlar İçin Üç Özellik Geliyor

0
Instagram Canlı Yayınlar İçin Üç Özellik Geliyor

Koronavirüs salgınının etkisini her geçen gün arttırması sonrasında bu dönem içerisinde en çok kullanılan özelliklerden biri Instagram canlı yayını oldu. Bu canlı yayın içerisine yeni eklenecek üç özellik ile kullanıcıların işi fazlasıyla kolaylaşacak. İşte Instagram canlı yayınlar için üç özellik:

Canlı yayın videolarının süresi 60 dakikadan 4 saate çıkartılacak. Bunun yanı sıra 30 güne kadar canlı yayın videolarını kaydetme imkanı olacak. Keşfet sekmesine aynı zamanda bir de canlı yayın yapan kişiler de eklenecek.

Instagram Canlı yayınlar için üç özellik: Kullanıcıların istedikleri oluyor!

Twitter üzerinden Instagram açıklamalar yaptı ve canlı yayınlar için getirilecek özelliklerden bahsetti. 4 saate kadar çıkan canlı yayınların süresi, 30 gün silinmeden kalan canlı yayınlar ve IGTV uygulamasında aynı zamanda Keşfet’te bir “Şu anda canlı” bölümünü görmeye başlayacaksınız. Böylelikle daha fazla canlı yayını Instagram’da görmüş olacaksınız.

Halihazırda canlı yayınların IGTV’ye kayıt olmasına Instagram zaten izin veriyor. Söz konusu güncelleme sayesinde artık canlı yayınlar için ayrı bir arşiv bölümü bulunacak. Bu sayede canlı yayınların videoları silinmeden önce 30 gün boyunca kullanılabilir olacak.

Canlı yayınların süresinin artma mevzusu, fitness eğitmenleri, müzisyenler, sanatçılar, öğretmenler ve hatta aktivistler gibi yayıncıların izleyicileriyle daha uzun süre bağlantı kurmasını sağlamak için olduğunu belirtiyor. Bu özelliklerin tamamı her kullanıcıya sunulacak.

Instagram canlı yayın ile ilgili getirilecek özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan üç özellik hakkında fikirlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir