Instagram Alışveriş Özelliği İçin Yenilik! Reels Videoları

Instagram Alışveriş Özelliği İçin Yenilik! Reels Videoları

0

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, alışveriş özelliğinde yeni bir adım attı. Bugün itibariyle Reels videoları üzerinden de alışveriş yapılabilecek. Instagram’ın yaptığı açıklamalarda kullanıcılar, Reels içerisinde bulunan ürünlerle ilgili daha detaylı bilgi edinip, kaydedip ve söz konusu ürünleri satın alabilecekler. Instagram alışveriş özelliği için yenilik.

Instagram Alışveriş Özelliği İçin Yenilik

Gündeme yenilikler ve özellikler ile gelen Instagram, bir süredir mevcut yapısına yeni bir özellik katma çabasında. Çevrimiçi alışverişin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan geliştiriciler, yaptıkları çalışmalarla Instagram üzerinden alışveriş yapılabilmesini mümkün kılmaya çalışıyorlar. Şirket tarafından yapılan son açıklamalarda, alışveriş özelliğinin Reels üzerinden deneyimlenebileceği ifade edildi.

Resmi olarak yapılan açıklamalara göre dünya genelindeki kullanıcıların tümü bundan sonra Reels üzerinden alışveriş yapabilecekler. Instagram’ın yaptığı açıklamalar sonrasında da sektörün önde gelen isimleri, paylaştıkları Reel videoları ile ürün tanıtımı yapmaya ve kullanıcıları yönlendirmeye başladılar. Atılan bu adım ile beraber Instagram, bir e-ticaret sitesi olma yolunda ilerliyor.

Instagram’ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

Instagram Alışveriş Özelliği İçin Yenilik

Paylaşılan bilgiler doğrultusunda anlaşıldığı kadarıyla, bundan sonra Reels videoları içerisinde bulunan ürünler hakkında daha fazla bilgi alınabilecek. Dileyenler o ürünleri kaydedecek ve hatta isterlerse satın alabilecekler. Bu sayede her kullanıcı, ihtiyaç duyduğu bir ürüne anında kavuşmuş olacak. Cüzdan düşmanı bu özelliğin, alışveriş tutkunu kullanıcıları memnun edeceği sugötürmez bir gerçek.

Bu arada Instagram, 2020 yılı platform içi alışveriş trendlerini de paylaştı. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, nostaljik ürünlere, güzellik ürünlerine ve kişisel bakım ürünlerine ilgi gösterdiler. Ayrıca şirket, kullanıcıların sürdürülebilir olan markalara da önem verdiğini, değerleri ve toplumsal sorumluluğa sahip olan satıcıları desteklemeye çalıştığını söylüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir