Huawei Eyewear II tanıtıldı! Özellikleri Neler?

Huawei Eyewear II tanıtıldı! Özellikleri Neler?

0

Günümüzde akıllı gözlükler istenilen seviyede popülerlik yakalayamasa da dev şirketler bu teknolojinin ilerleyip zamanla gelişmesi için fazlasıyla vakit harcıyor. Durum bu şekilde olunca teknoloji devlerinin konu hakkındaki güncel çalışmaları da son derece titizlikle inceleniyor. Huawei giyilebilir teknoloji alanına üzerinde çalışarak tanıtımını gerçekleştirdiği akıllı gözlükleriyle fayda sağlamaya çalışıyor. Huawei Eyewear II tanıtıldı peki bu akıllı gözlüğün sunduğu özellikler neler?

Huawei Eyewear II tanıtıldı, özellikleri neler?

Huawei Eyewear II tanıtıldı, özellikleri neler

Huawei tarafında piyasaya sürülen akıllı gözlük modelleri bulunuyor. Bu konu ile ilgili teknoloji devi Huawei imzalı ilk akıllı gözlük modeli satışa sunulduğunda bu duruma şahit olmuştuk. İlk çıkan gözlük sonrasında pekte fazla zaman geçmeden akıllı gözülüğün yenisi çıktı: Huawei Eyewear II şeklinde isimlendirilen bu gözlük, şık görüntüsü, estetik duruşu ile dışarıdan bakanlara sanki normal bir gözlükmüş havası veriyor.

İlk akıllı gözlüğü beklenmedik bir şekilde şirketin akıllı telefon etkinliğinde tanıtıldığını görmüştük. Hatta Huawei, Gentle Monster ile iş birliği gerçekleştirerek, ilk akıllı gözlüğünün tanıtımını yapmıştı. İlk çıkartılan gözlükle arasında büyük değişiklikler görülmese de farklı bir versiyon olarak adlandırılıyor.

Akıllı gözlük içerisinde yerleşik hoparlörler bulunuyor. Bu sayede gözlüğü takan kişi ses deneyimi yaşayabiliyor. Tabi ki bu konuda bir endişeniz veya düşünceniz olmasın, hoparlör aracılığıyla sesi yalnızca siz duyuyorsunuz. Bunun yanında, dokunmatik kontrol özelliklerini de taşıyan gözlük, sesli asistanlarla etkileşim kurmaya aracı oluyor.

Akıllı gözlüğün tasarımsal olarak güzelliği sayesinde farklı çerçeve seçenekleri de mevcut. Gözlükte USB-C desteği bulunmasından dolayı kutusu bu şekilde kolayca şarj olabiliyor.

Huawei Eyewear II Fiyatı

En çok merak edilen konulardan biri de fiyatı ve Türkiye’de satılıp satılmayacağı. En baştan söylemeliyiz ki akıllı gözlüğün ilk versiyonu da küresel olarak satışta bulunmuyordu, bundan dolayı eğer radikal bir karar verilmezse akıllı gözlük Çin dışında satılmayacak. Gözlüğün Çin’deki başlangıç fiyatı ise yaklaşık 362 dolar olarak kayıtlara geçiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir