Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI e Tanıtıldı! İşte Detaylar

Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI e Tanıtıldı! İşte Detaylar

0
Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI e Tanıtıldı

Hibrit araçların önemi otomotiv sektöründe, yakıt tüketimi ve çevreci yaklaşımdan dolayı hızla artıyor. Audi, elektrikli araç hamleleriyle pek çok defa gündeme geldi. Q3 45 TFSI e ve Q3 Sportback 45 TFSI e modellerini tanıtımını gerçekleştirdi. Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI merakla bekleniyor.

Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI e tanıtıldı

Audi ilk Plug-in Hibrit özelliği bulunan kompakt SUV modellerinin tanıtımını yaptı , elektrikli TFSI ailesine 8. üyeyi de kazandırmış oldu. Sıfır emisyon hedefini gerçekleştirmek için son sürat çalışmalara devam eden dev şirket, 2021 yılının ikinci çeyreğinde yeni modellerini satışa sunacak.

Gücünü 1.4 litrelik TFSI motordan alan modeller, 85 kW elektrik motoru sayesinde daha az yakıt tüketimi sağlayacak. Yaklaşık 245 beygir güç üretebilen Q3 45 TFSI e ve Q3 Sportback 45 TFSI e, 57 km menzile sahip olacak.

Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI

Yeni modeller ile ilgili açıklama yapan Audi İngiltere Direktörü Andrew Doyle, ” TFSI e modelleri ile daha az karbon salınımı hedefimizi takip etmeye devam ediyoruz. Tam elektrikli Audi modellerinden önce Hibrit araçlarımız ile kullanıcılarımızın yeni sistemimize alışacağını ümit ediyoruz. Diğer Plug-in Hibrit modellerimizde olduğu gibi Q3 ailesinde de elektrikli araçların hayatımıza ne kadar hızlı adapte olabileceğini birkez daha görmüş olduk. ” ifadelerini kullandı.

Söz konusu araç ile ilgili olarak sizin düşünceleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir