Google’un Yeni Oyun Platformu Stadia

Google’un Yeni Oyun Platformu Stadia

0

Google’un Yeni Oyun Platformu Stadia Duyuruldu. Google bulut servisi üzerinden kullanılacak oyun platformu, kendi alanında büyük önem taşımakta. Bu gelişme hakkında tüm gelişmeleri yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Stadia nedir?

Google’un yeni oyun platformu, oyun indirme ya da güncelleme gibi bir sorunu olmadan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, televizyon ve telefon ekranından yüksek çözünürlüklü ve hızlı oyun keyfi vadediyor.
Geçtiğimiz yıl Google Chrome üzerinden Project Stream’i test etmeye başlayan şirket, nihayetinde Stadia’yı geliştirdi.
Stadia’nın sloganı, “Nerede ve ne zaman istersen oyun oyna”. Yani oyuncular internet sağlayıcılarından, zaman ve mekan farketmeksizin cihazlarıyla oyun oynayabilecekler. Stadia’nın ses getirecek devrim niteliğindeki kısım ise insanların yüksek performanslı oyun bilgisayarları ya da oyun konsolları gibi donanımlara para vermelerine de gerek kalmıyor. Çünkü oyunları çalıştıran aslında Google’ın yüksek performanslı sunucuları oluyor.
Stadia ücretli olarak hizmete sunulacak bir platform ve platformdan en iyi şekilde yararlanabilmek için yüksek hızlı internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor.

Stadia, bulut (cloud) servis gücü ile, dev bir sunucu üzerinden çalışıyor.
Tüm bu gelişmelerin ışında Amazon da yeni bir oyun platformu geliştirdiğini açıklarken, oyun platformu pazarında Sony ve Microsoft’a rakip olacağını duyurdu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir