Google Play Protect Antivürüs Test Sonucu Açıklandı

Google Play Protect Antivürüs Test Sonucu Açıklandı

0

Android sistemi ilk ortaya çıktığından beri sürekli olarak güvenlik sorunları hakkında haberlerle gündemi meşgul ediyor. Bu konu ile ilgili dikkatli bakıldığı zaman virüs içeren uygulamaların Google Play‘de mevcut olduğu herkes tarafından biliniyor. Google bu sorunu çözmek amacıyla kritik bir adım attı ve Google Play Protect ile sorunu çözdüğünü düşündü. Fakat yapılan antivürüs testinde halen daha sorunlar olduğu gözlemlendi. Google Play Protect antivürüs test sonucu açıklandı.

Google Play Protect antivürüs test sonucu ortaya çıktı

Google Play Protect antivürüs test sonucu ortaya çıktı

Google Play Protect, Android cihazınıza bir uygulama yüklediğiniz anda otomatik olarak devreye giriyor ve uygulamayı tarıyor. Taranan uygulamanın güvenli olup olmadığını hemen size bildiriyor. AV-TEST tarafından yayınlanan virüs programlarının etkinliği listesine göre, Google Play koruması sadece göstermelik.

AV-TEST, Almanya merkezli ve antivirüs programlarını koruma, performans ve kullanılabilirlik açısından değerlendiren ve bu programlara sertifika veren bir kuruluş. Kuruluş tarafından Kasım ayında yapılan bu testte, uygulamalara 6 üzerinden not verildi.

Android işletim sistemi üzerinde kullanılan antivirüs uygulamaları arasında, Play Protect performans tarafında 6 tam puan aldı. Alınan yüksek puanın yanında Google Play koruması hem kullanılabilirlik hem de koruma kriteri üzerinden ise “sıfır” puan alabildi.

Söz konusu gerçekleştirilen teste göre, AvastMcAfee, AVGAviraTrend Micro gibi birçok bilinir antivirüs uygulaması tam puan aldı. Hatta daha az bilinen  Android antivirüs uygulamaları da testten geçer not aldığı rahatça görünüyor.

Söz konusu olan Play Protect uygulaması sizce güvenli mi? Bu durum ile ilgili düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir