Google Hangouts Kapatılıyor! Yerine Google Sohbet Geliyor

Google Hangouts Kapatılıyor! Yerine Google Sohbet Geliyor

0

2013 yılında Google şirketinin piyasaya sürdüğü Google Hangouts isimli mesajlaşma uygulaması yeni bir karar aldı. Söz konusu karara göre Google Hangouts kapatılıyor. Ayrıca kapatılan uygulamanın yerine Google Sohbet adlı uygulama geliyor. Uygulamanın kullanıcıları dün akşam itibari ile bildirim aldılar ve “Google Sohbet” isimli uygulamaya geçmeleri istendi. İşte konuyla ilgili detaylar;

Google Hangouts Kapatılıyor! Yerine Google Sohbet Geliyor

Google Hangouts Kapatılıyor! Yerine Google Sohbet Geliyor
Google Hangouts Kapatılıyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Google, 2013 senesinde Hangouts isimli bir mesajlaşma uygulamasını piyasaya sürdü. Ancak uygulama artık emekli oluyor. Google’ın resmi blog sayfası üzerinden yapılan açıklamalara göre Hangouts kullanıcıları, dün akşam itibariyle bir bildirim almaya başladılar. Kullanıcılar, gelen bildirimle Gmail’in içine entegre edilen Sohbet isimli uygulamaya yönlendirildiler.

Şirket daha önceden uygulamanın sonunun geldiğinin sinyallerini 2020 yılında yaptığı bir açıklama ile söylemişti. Fakat sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili bir bilgi vermemişti. Dün yapılan açıklama, kullanıcıları nelerin beklediğini açıklıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Hangouts kullanmakta olan kullanıcılar, taşıma işlemlerinde zorlanmayacaklar. Google, sohbetlerin otomatik olarak Sohbet hizmeti altına taşınacağını belirtmekte. Ek olarak kullanıcıların bu duruma izin vermesinin işlemler için yeterli olduğunu söylemekte. Ayrıca Google tarafından uygulamanın Kasım 2022 tarihinde komple kaldırılacağı açıklandı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca söz konusu uygulamayı kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir