FIFA 21 Ne Zaman Çıkacak? İşte Bildiğimiz Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

FIFA 21 Ne Zaman Çıkacak? İşte Bildiğimiz Detaylar

+ - 0
FIFA 21 Ne Zaman Çıkacak?

FIFA 21, EA Sports‘un her yıl düzenli olarak piyasaya sürdüğü futbol oyunu serisi bu yıl corona virüsü nedeniyle belirsizlik taşıyor. Her yıl futbol camiasındaki olayları barındıran oyunun bu yıl liglerin oynanmamasından dolayı nasıl bir yapıya sahip olacağı merak konusu oldu. İşte FIFA 21 ne zaman çıkacak sorusuna verebileceğimiz ilk cevap.

FIFA 21 için olası tarih

Düzenli olarak devamı gelen video oyunlarının çıkış tarihleri genellikle takvimlerdeki bir kombinasyonda gizli olur. Şirketler oyunun oynanması için en doğru tarihi analiz ederek o tarihten genellikle sapmak istemez. Önceki FIFA oyunlarının çıkış tarihlerine bakınca 2021 oyununun çıkış tarihini tahmin etmek zor değil.

EA Sports yaptığı açıklama bu yıl yeni bir oyunun Eylül ayında tanıtılacağını açıkladı. Önceki yılların FIFA oyunlarının genellikle Cuma günlerinde çıkış yaptığını görüyoruz. Eğer şirket aynı stratejiyi uygularsa FIFA 21, Eylül ayının son Cuma gününde çıkış yapabilir. Bu da 25 Eylül 2020 tarihine denk geliyor.

FIFA 21 için olası tarih

Önceki oyunları bir nevi beta sürecinde oyunculara oynatan şirket, EA Access ile oyunu daha önceden karşımıza çıkarabilir. Oyunu erken erişimde oynamak isteyenler önceden satın alım yapabilirler.

EA Sports, 2020 yılı mali raporuna şunları ekledi: “Corona virüsü salgınını, operasyonlarımız, finansal sonuçlarımız üzerindeki etkisinin tam olarak kapsamını tahmin edemiyoruz. Yeni oyunlarımızın çıkışı hakkında tahmin yapamıyoruz. Satıştan elde edilen gelir başta olmak üzere çok sayıda değişken faktöre bağlı olacaktır. FIFA 20 çıkış tarihinden bu yana 25 milyondan fazla sattı ve bu inanılmaz bir başarı.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap