1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook’un Kayıp Çocuk Alarmı Özelliği Artık Türkiye’de!

Facebook’un Kayıp Çocuk Alarmı Özelliği Artık Türkiye’de!


Popüler sosyal medya platformu Facebook uzun zamandır beklenen bir özelliğini Türkiye için aktif ediyor. Kayıp Çocuk Alarmı adı verilen özellik ülkemizde de kullanıma başlayacak. Facebook’un Kayıp Çocuk Alarmı Özelliği Artık Türkiye’de!

Facebook’un Kayıp Çocuk Alarmı Özelliği Artık Türkiye’de!

Facebook'un Kayıp Çocuk Alarmı Özelliği Artık Türkiye'de!

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın başkanlığında yapılan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda sosyal medya platformu Facebook bir sunum yaptı. Söz konusu sunumda iş çevresi, kamu, kadın ve çocuklara yönelik eğitici, koruyucu projelerini açıkladı. Ayrıca alınan yeni karara göre Facebook’un söz konusu uygulaması ülkemizde de kullanılmaya başlayacak.

Facebook Türkiye Direktörü Sezen Yeşil yeni bir duyuruda bulunmakta Yaptığı duyuruda birden fazla ülkede kayıp çocukların ailelerine ulaştırılması için geliştirilen “Kayıp Çocuk Alarmı” uygulamasından bahsetmekte. Ayrıca uygulama sayesinde kayıp çocuğa ait fotoğraf ve bilgiler bölgede bulunan kullanıcılara gönderilmekte. Kullanıcıların yardımı ile alınan veriler bölgedeki emniyet birimlerine iletilmekte. Ayrıca bunların yardımı ile kayıp çocukları arama çalışmaları hızlanmakta.

Ayrıca Sezen Yeşil, ”Facebook’un bu uygulamasının planlama çalışmaları devam etmekte. Uygulamanın Türkiye’de Emniyet birimiyle birlikte uygulanmasını istemekteyiz” cümlelerini kullanmakta. Ek olarak, kaybolan ya da kaçırılan çocuğun fotoğrafı ve bilgileri kaybolduğu bölgede yaşayan halkın sosyal medya hesaplarına iletilmekte.  Daha sonra toplanılan veriler emniyet bünyesindeki Kayıp Alarmı Koordinasyon Merkezi’nde değerlendirilmekte. Son olarak da çalışmalara başlanmakta.

Peki siz bu uygulama hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Facebook platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap