Facebook ve Google COVID-19 Kararı! Ofisler Açılıyor mu?

Facebook ve Google COVID-19 Kararı! Ofisler Açılıyor mu?

1
Facebook ve Google COVID-19 Kararı

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü salgını nedeniyle çalışma modelini değiştirerek evden çalışmaya geçen şirketler arasında Facebook ve Google da yer alıyor. Baz açılmasını planladığı ofislerini, iki dev şirkette 2020 yılının sonuna kadar kapalı tutma kararı aldı.

Salgını kontrol altında tutabilmek amacıyla aldıkları önlemin geçerlilik süresini uzatan Facebook ve Google, kesintisiz hizmet vermeye devam edecek.

Facebook ve Google Çalışanları Evden Çalışacak

Corona virüsü salgınının etkileri dünya çapında devam ederken milyonlarca insanı tehdit ediyor. Hal böyle olunca geniş insan toplulukları barındıran iş yerleri büyük risk taşıyor, Şubat ayından beri iş dünyasında tek tek kapanan ofisler uzaktan çalışma sistemini benimsiyor. Google ofisinin 1 Haziran’da, Facebook ofisinin ise 6 Temmuz’da açılması planlanıyordu.

Google tarafından gelen açıklamaya göre ofise gitmek zorunda olan çalışanların gidebileceği, zorunda olmayan çalışanların uzaktan çalışmaya yıl sonuna kadar devam edeceği duyuruldu. Dev şirketin aldığı bu karar corona virüsü salgınının seyrine göre değişebilir.

E-posta ile çalışanlarına bilgilendirme yapan Facebook için de durum farklı değil. Çalışanlar istekleri doğrultusunda bu yılın sonuna kadar evden çalışmaya devam edebilecek.

Genel merkezleri ABD’de bulunan iki şirketin, ülkede 1.3 milyonun üzerinde pozitif vaka bulunması nedeniyle ofislerini kapatması şaşırtmadı. Şirketlerin ABD dışındaki tüm ofisleri de aynı şekilde uzaktan çalışmaya devam edecek.

Bu sürecin devam edeceği öngörülmesinden ve çalışanlarını tehlikeye atmak istememelerinden dolayı 2020 sonuna kadar evden çalışma yöntemi devam edecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Virüs tüm sektörleri ciddi derecede etkiledi. Bir an önce bitse de normal yaşantımıza dönebilsek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir