Facebook Topluluk Standartları Güncellemesi Geldi!

Facebook Topluluk Standartları Güncellemesi Geldi!

0

Popüler sosyal medya platformu Facebook’a geçtiğimiz günlerde Gözetim Kurulu’ndan tavsiye gelmişti. Gelen bu tavsiyenin sonrasında platform, topluluk standartlarında güncelleme yapacağını kamuoyu ile paylaştı. Facebook Topluluk Standartları Güncellemesi Geldi!

Facebook Topluluk Standartları Güncellemesi Geldi!

Facebook Topluluk Standartları Güncellemesi Geldi!

Facebook’a, geçen günlerde Gözetim Kurulu’ndan gelen tavsiyenin ardından topluluk standartlarında güncellemeye gideceğini bilgisini verdi. Söz konusu olan şirket yeni güncelleme ile birlikte hiciv içeren gönderileri nasıl ele aldığını netleştireceğini amaçlamakta. İnternet üzerinden paylaşılan bir blog gönderisinde platform, içeriklerini nasıl ele aldığı konusunda açıklayıcı olmak için topluluk standartlarını güncelleyeceğini söyledi.

Paylaşılan gönderide şu ifadelere yer verilmekte: Topluluk Standartlarına, bağlama özel kararların değerlendirilmesinin bir parçası olarak hiciv şeklinde değerlendirdiğimiz yerleri netleştiren bilgiler ekleyeceğiz. Bu değişiklik, ekiplerin potansiyel nefret söylemi ihlallerini değerlendirirken hicvi dikkat almasına izin verecek.

Söz konusu olan paylaşılan gönderide şu ifadelere yer verildi: “Topluluk Standartlarına, bağlama özel kararların değerlendirilmesinin bir parçası olarak hiciv şeklinde değerlendirdiğimiz yerleri netleştiren bilgiler ekleyeceğiz. Bu değişiklik, ekiplerin potansiyel nefret söylemi ihlallerini değerlendirirken hicvi dikkat almasına izin verecek”.

Ayrıca Gözetim kurulu bir tavsiyeyi bulunmakta. Söz konusu olan tavsiyesinde Facebook‘un hiciv için istisnalar yapacağını söyledi. Fakat yönergelerinde nasıl veya neyin hiciv olarak belirtmediğini bilmediğini söylemekte. Ek olarak ayrıca paylaşılan söz konusu olan gönderide  hicivle ilgili yönergelerini açık hale getirmek amaçlanmakta. Amaçlanmanın yanına ek olarak da aynı içeriğin paralel bağlamla incelenmesinin başlatılacağını söyledi. Ayrıca daha fazla işlem yapılabileceğinin bilgisini verdi.

Peki bu güncelleme hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir