Facebook Messenger’a Konuşan Emojiler Geliyor!

Facebook Messenger’a Konuşan Emojiler Geliyor!

0

Dev sosyal medya platformu Facebook  Messenger, yeni bir özellik tanıttı. Yeni özelliğe soundmoji özelliği adı verilmekte. Özelliğin amacı emojilerin sesli versiyonları olmakta. Facebook Messenger’a Konuşan Emojiler Geliyor!

Facebook Messenger’a Konuşan Emojiler Geliyor!

Facebook Messenger'a Konuşan Emojiler Geliyor!

Uzun zamandır aramızda olan Facebook Messenger uygulamasını birçoğumuz kullanıyoruz. Uygulama, sesli ve görüntülü görüşme özellikleri ile birlikte popüler bir platform olmakta. Söz konusu olan bu özellikler sayesinde kullanıcılar birbirleriyle iletişim kurabilmekteler. Ancak Messenger gibi uygulamaların ortak bir problemi mevcut; duygularımızı olduğu gibi karşıya iletemiyoruz. Ne yazık ki yazılı mesajlaşmalarda olduğu gibi o an için düşüncelerimizi iletmekte yetersiz kalabilmekteyiz. Bu sorun uygulamanın artık canını sıkmış olsa gerek. Facebook uygulamadaki emojiler sayesinde kullanıcıların birbirleriyle iletişimini kuvvetlendirmelerine olanak sağlamakta. Fakat emojilerin de yetmediği durumlar olduğunu şirket fark etmiş olmalı. Yeni geliştrdiği özelliğe “Soundmoji” adını verdi ve bu özelliğini tanıttı.

Soundmoji, normal bir emojinin sesli hali olarak karşımıza çıkmakta. Bu özellik öncesinde  gülen surat ifadesi gönderildiğinde sadece görsel anlamda küçük bir simge gitmekteydi. Fakat soundmoji sayesinde artık o gülen suratı karşı tarafa iletidiği anda arka planda gülme efekti de çalacak. Bu sayede kullanıcılar anlık duygularını daha etkili bir biçimde karşıdaki kişiye ifade etmiş olacaklar. Facebook, Soundmoji özelliğini 17 Temmuz Dünya Emoji Günü şerefine bu hafta tanıttı. Ayrıca  her gün 2,4 milyardan fazla insanın Messenger üzerinden birbirlerine emojilerle birlikte mesaj gönderdiğinin bilgisini verdi.

Ayrıca söz konusu olan yeni özellikte sadece gülme, alkış, kahkaha vb. basit ses efektleri olmayacak.  Facebook’un açıklamasına göre kullanıcılar, ünlü sanatçılar ve dizilerin seslerini birbirlerine gönderebilecekler. Bridgerton, Hızlı ve Öfkeli 9, Brooklyn Nine-Nine gibi sevilen yapımlara ait kısa ses efektleri platforma şimdiden eklenmekte. Ayrıca ilerleyen günlerde yepyeni soundmoji’ler de erişime açılacak.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Facebook Messenger platformunu kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir