Eski Xbox Oyunları İçin Series X Güncellemesi!

Eski Xbox Oyunları İçin Series X Güncellemesi!

1

Microsoft Eski Xbox oyunları, Series X için kısa süre önce yeni özelliklerini duyurdu. Geriye dönük olarak Xbox oyunları için iyileştirmeler yapan ekip, oyuncuları sevindirecek haberler verdi.

Xbox Series X, özellikle Unreal Engine 5 demosunda PlayStation 5 kullanılması sonrası vites yükseltmeye başlamıştı. İlk olarak platforma gelecek oyunları paylaşan ekip, şimdi de geriye dönük bir iyileştirmeyle Xbox oyunları için önemli bir güncelleme yapacak.

Eski Xbox oyunları için yeni güncelleme nasıl olacak?

Eski Xbox oyunları için yeni güncelleme

Yeni konsolun hala ne zaman geleceği belli olmasa da, sonbahar gibi hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X’in piyasaya çıkması en olası senaryo olarak görülüyor. İşte bu heyecanı arttırmak isteyen Microsoft, Xbox One oyunları için yeni bir teknolojik atılım yapmışa benziyor.

Microsoft bu teknolojiyi detaylı bir şekilde açıklamasa da 30 FPS oyunlar 6060 FPS oyunlar ise 120 FPS ile karşımıza çıkacak. Bunun dışında oyunlar için HDR rekonstrüksiyonu denilen bir iyileştirme de yapılacak. Yani oyunların çözünürlüklerinde de bir iyileştirmeye gidilecek.

Eski Xbox oyunları için firma FPS yükseltmesi yapmış olacak. Yani yeni konsolu satın aldıktan sonra, eski oyunlardan daha iyi bir FPS almanız sağlanacak.

Kare hızı arttırma teknolojisi olarak adlandırılan teknoloji için Microsoft, bazı oyunlar için ifadesini kullanmış. Burada hangi oyunların bu teknolojiyi destellediği söylenmiyor. Ancak tahminler, son zamanlarda çıkmış Xbox oyunları için bu güncellemenin geleceği yönünde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Bu güncelleme gerçekten harika olacak, sizden bu haberi almak beni çok sevindirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir