Epic Games Store Mod! Yeni Özelliği Açıklandı!

Epic Games Store Mod! Yeni Özelliği Açıklandı!

0

Ücretsiz oyun denildiğinde akla ilk gelen platform olan ve ücretsiz GTA 5 dağıtmasından sonra büyük bir çıkış yaşayan Epic Games Store daha önce planladığı yol haritasına uyarak yeni özellikleri kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Epic Games Store mod ekleme özelliği aktif hale geldi.

Epic Games Store mod ekleme özelliğini duyurdu!

Epic Games Store mod ekleme özelliğini duyurdu!

Epic Games Store, kısa süre önce eklediği Achievements (Başarılar) bölümünden hemen sonra oyuncuları platforma çekebilecek başka bir özelliği açıkladı. Oyunculara mod yükleme ve güncellemeyi sağlayan yeni özellik ile platformun daha kullanışlı bir hale gelmesi düşünülüyor. Firma, Twitter sayfasından yaptığı açıklamada mod yapım sürecinin ilk olarak MechWarrior 5: Mercenaries ile yayınlanacağını söyledi.

Açıklama şu şekilde, “Bu özelliğin erken bir sürümü. Fakat ilerleyen günlerde daha fazla destek görmeyi bekleyebilirsiniz. Bu yenilik hem oyuncular hem de geliştiriciler aracılığı ile yapılan modlara göz atma imkânı verecek. Ayrıca bunları otomatik olarak da yüklemenize imkân tanıyacak” ifadeleri kullanıldı. Şirket geçen yazdan beri mod desteği üzerinde çalışıldığını ve bu inanılmaz özelliğin inşa edilmesinin fazlasıyla uzun sürdüğünden bahsetti.

PC oyunu oynayan kullanıcıların Epic Games’i devamlı olarak eleştirdiği konulardan biri mod desteğiydi. En büyük rakibi Steam modlarla ilgili kolaylık sağlarken, bugüne kadar Epic Games Store’da bu özelliğin mevcut bulunmaması kayda değer bir eksiklik olarak görüyorlardı. Haziran ayında 61 milyon kullanıcıya ulaştığını duyuran platform, GTA V, Civilization VI, Borderlands gibi önemli oyunları ücretsiz dağıtarak büyük bir kampanya yürütüyor. Mağaza son olarak 13 Ağustos’ta Total War Saga: Troy’u 24 saatliğine ücretsiz vereceğini duyurmuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir