Elon Musk, ‘Facebook’u Silin’ Dedi


SpaceX ve Tesla şirketleriyle tanınan Elon Musk, Facebook’a karşı olan olumlu olmayan düşüncelerini bir kez daha ortaya koydu. Elon, #DeleteFacebook etiketiyle birlikte bir tweet paylaşımı yaptı.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, Twitter aracılığı ile paylaştığı birçok tweet sayesinde neredeyse her hafta gündemde yerini alıyor. Elon Musk, bu seferde hakkında çok konuşulacak bir tweet attı. Elon, Twitter’da birçok kullanıcının katıldığı “#DeleteFacebook hareketine destek verdi.

Elon Musk, bu tweetini boş yere paylaşmadı. Elon, komedyen Sacha Baron Cohen’in paylaştığı ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in eleştirildiği bir tweete cevap verdi. Sacha Baron, attığı tweette Facebook’un hükümet tarafından düzenlenmesini söyledi.

Sacha Baron Cohen’in attığı tweete yanıt veren Elon Musk, tweet’inde #DeleteFacebook etiketiyle birlikte “(Facebook) rezil” ifadelerini kullandı. Elon Musk, geçmişte de Facebook’a karşıtepkilerde bulunmuştu. 2018 yılında attığı bir tweette sosyal medya platformu Facebook’u kullanmadığını belirtmişti.

Elon Musk, SpaceX ve Tesla’nın Facebook’tan kaldırılması hakkında da bazı açıklamalarda bulunmuştu. Musk, attığı bir tweette “Bu politik bir beyan değil ve birisi beni cesaretlendirdiği için yapmadım. Yalnızca Facebook’u sevmiyorum. Beni sinirlendiriyor. Üzgünüm” ifadelerine yer vermişti.

Elon Musk, Facebook’a karşı olumsuz düşünceler besleyince kullanıcılar, Musk’ın diğer platformlar hakkındaki görüşlerini de merak etmişlerdi. Bir kullanıcının Instagram’ı sorması üzerine Musk, “Instagram iyi gibi, tabii tamamen bağımsız kaldığı sürece” cümlesini kullanmıştı.

Elon Musk’ın Twitter kullanımı bildiğiniz üzere yalnızca bunlardan da ibaret değil. Genel olarak takipçileriyle iyi ilişkiler içerisinde olan Musk, Twitter üzerinden gelecek planlarını ve çılgın fikirlerini de paylaşmaktan çekinmiyor. Musk, son olarak kendisinin sözlerini söylediği bir şarkıyı yayınlamıştı.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Kötü Kötü
1
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
İlginç İlginç
3
İlginç
Aşk Aşk
2
Aşk
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Başarılı Başarılı
1
Başarılı
Lol Lol
7
Lol

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir