Clubhouse’a Facebok Rakip Geliyor! İşte Detaylar

Clubhouse’a Facebok Rakip Geliyor! İşte Detaylar

0

Popüler sosyal medya platformu Facebook, Clubhouse’a rakip oluyor. Platform, uzun zamandır üzerinde çalıştığı sesli odalar özelliğini piyasaya sürdü. Clubhouse’a Facebok Rakip Geliyor! İşte Detaylar

Clubhouse’a Facebok Rakip Geliyor! İşte Detaylar

Clubhouse'a Facebok Rakip Geliyor! İşte Detaylar

Son zamanlarda sosyal medya uygulamaları yeni özellikleri geliştirerek bünyelerine alıyorlar. Clubhouse uygulamasını örnek alarak kendilerini geliştiren platform sayısı birden fazla. Bunlardan biri de Facebook oldu. Şirket, uzun zamandır ortaya atılan iddiaları doğruladı ve dün yeni özelliğini piyasaya sürdü.

Popüler sosyal medya platformu Facebok, bir süredir ses odaları üzerinde birtakım çalışmalar yapmakta. Şirketi geliştirdiği mini podcastle birlikte yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya başlamakta. Bu sayede Twitter’ın ardından Facebook’da bu akımda yer almakta.

 Clubhouse tarafından ses odalarını tanımaya başladık. Kısa bir zaman içinde popüler olan özellik sonraki zamanlarda Twitter için Spaces ismi altında gelmekte. İngilizce adıyla audio rooms olarak adlandırılan yenilik, kullanıcıların odalar oluşturarak birbirleriyle sohbet etmesine imkan tanımakta. Fakat Facebook sadece söz konusu olan bu özelliği ABD’li kullanıcılar için erişime açmakta. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar  ses odalarına uygulamanın ana sayfasından erişilebilmekte.

Haberimize konu olan Facebook’un söz konusu olan özelliği aynı zamanda konuşmacıya para kazandıracak birkaç özellikleri beraberinde getirmekte. İçerik oluşturuculara destek olmak isteyen kullanıcılar, profillere girerek ”yıldız” satın alarak destek olabilmekteler. Ayrıca Facebook ses odalarına ek olarak podcast özelliğini de kullanıcılara sunmakta. Kullanıcılar gelen güncelleme ile uygulamada gezinirken bazı podcastleri dinleyebilmekteler. Fakat  bu özellik sınırlı sayıda isimleri içermekte. Ayrıca yakın zamanda şirket bunun genişletileceğini vaat etmekte.

Peki bu özellik hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir