Burger King İlk Vejetaryen Şubesini Açtı: Menüde Sıfır Et!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Burger King İlk Vejetaryen Şubesini Açtı: Menüde Sıfır Et!

+ - 0

En popüler fast food restoranlardan biri olan Burger King yeni bir haberle geldi. Şirket hiç et ürünü satmadıkları ilk vejetaryen şubesini İspanya’da açtı. Burger King İlk Vejetaryen Şubesini Açtı: Menüde Sıfır Et!

Burger King İlk Vejetaryen Şubesini Açtı: Menüde Sıfır Et!

Burger King İlk Vejetaryen Şubesini Açtı:Menüde Sıfır Et!

İspanya Madrid’de bulunan Burger King’in Paseo del Prado şubesi bir yeniliğe imza attı. Söz konusu şube bir aylığına yüzde 100 etsiz ürünler satacak bir bayi oldu. “Vurger King” adını alan şube resmi İspanyol Twitter hesabından duyuruldu. Artık şubede bir aylık süre boyunca yalnızca etsiz, vejetaryen yemek ve içecek seçenekleri yer alacak. Bu sebeple şubeye giden müşteriler yeni tatlara ulaşabilecekler.

Söz konusu Vurger King projesi için Hollandalı marka The Vegetarian Butcher ile yeni bir işbirliğine adım atıldı. Ayrıca şubedizayn değişikliğine gitti ve baştan ayağa bir yeşil bir temaya sahip olmakta. Müşteriler, bitki temelli Whopper, vegan tavuk kanadı ve Long Chicken’ın etsiz versiyonu olan Long Vegetal gibi ürünler seçebilecekler. Ayrıca satılan bütün ürünler et içermedikleri için vejetaryenken,. Fakat mayonez içermeleri sebebiyle burger ve sandviçler veganlar için uygun olmamakta. Yine de vegan olmayan ürünleri istenildiği zaman özelleştirilme sonrasında vegan olabilmekteler.

Burger King’in İspanya ve Portekiz’deki işletmecisi Restaurant Brands Iberia’nın genel müdürü Borja Hernández de Alba konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Söz konusu şubeyi geçici olarak etsiz bir şubeye dönüştürme kararından söz etmekte. Ayrıca müşterilerden artık bitki bazlı seçeneklere karşı daha büyük bir talep geldiğini söylemekte. Ek olarak “Hem beslenmelerini sebze ürünlerine dayandıran hem de et yiyen ancak tüketimini azaltmak isteyenlere ulaşmak istiyoruz” cümlelerini kullanmakta.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap