Blogger www Olmadan Girmiyor Sorunu Çözümü

Blogger www Olmadan Girmiyor Sorunu Çözümü

1
Blogger www. Olmadan Girmiyor Sorunu Çözümü

Blogger www Olmadan Girmiyor! Sizlerinde bildiği gibi .com .net vb. uzantılı domainimizi blogger tabanlı internet sitesine çevirebiliyoruz. Google’nin sunduğu imkan sayesinde hosting derdi olmadan sitemizi blogger alt yapılı şekilde kurabiliyoruz.

Domaini blogger alt yapısına aldıktan sonra geriye tek bir sorunumuz kalıyor. O da sitenin başında www. olmadan açılmaması. Çünkü bazı kullanıcılar direkt olarak başında www olmadan site adını yazıyor ve .com yazıp girmeye çalışıyor. Maalesef blogger sitelerde hata veriyor siteyi açmıyor. Bu yüzden kısa bir ayar yapılması gerekiyor.  

Yani kısaca blogger siteler herhangi bir ayarlama yapmaksızın “siteadi.com” şeklinde açılınca hata verir. Ama “www.siteadi.com” şeklinde başında www koyarsanız ancak böyle açılır. Blogger www Olmadan girmiyor sorunu.

Normalde bu durum blogger admin panelinde yer alan “siteadresi.com öğesini www.siteadresi.com konumuna yönlendir.” seçeneğine tik işareti attığımızda olması lazımdır. Fakat bu tüm sitelerde olmuyor maalesef hatta hepsinde çalışmıyor diyebiliriz. Bunun için ayrı bir işlem yapılması gerekmektedir. 

Alt kısımda sizlere verdiğimiz DNS leri aynı şekilde kendi domaininizi aldığınız siteye girip DNS Yönetimi kısmına yazıyorsunuz. Tam olarak anlayamayanlar için alt kısıma bilgilendirici bir video da bırakma gereği duyduk.

Anlatılan yöntemleri sıralı ve dikkatli bir şekilde yaptığınız taktirde sorunu çözeceksiniz. Bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz. Kendi düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Umarız başarılı bir şekilde sorunu halledebilirsiniz.

Konuyla İlgili Video :

https://www.youtube.com/watch?v=td_IEU8LxgQ&feature=emb_title

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Gerçekten yararlı oldu sorun çözüldü teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir