Bakan Koca Açıkladı! Can Kaybı 501’e Yükseldi
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bakan Koca Açıkladı! Can Kaybı 501’e Yükseldi

+ - 0
Bakan Koca Açıkladı! Koronavirüsünde son dakika haberleri.

Korona Virüsünde Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Bakan Koca Açıkladı, 3.013 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 76 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı 23 bin 934’e, can kaybı 501’e ulaştı. Bakan açıklamasında “Sosyal izolasyondan taviz vermeyelim. Temas=Risk. Lütfen unutmayalım.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca Açıkladı,”Bugüne kadar yapılan 161.380 testin %12,18’i son 24 saat içinde gerçekleşti. İyileşen hasta sayımızda önemli artış oldu. Dün toplam 484 olan iyileşen hasta sayımız bugün 786’ya ulaştı. Virüs gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım.”

Ülkemiz genelinde #EvdeKal hastagi ile başlatılan kampanyada milyonlarca insan evinden zorunlu olmadıkça çıkmamaya özen gösteriyor. Bizlerde bu konuda duyarlı olmalı, kesinlikle mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamalıyız. Çıktığımız taktirde toplu alanlardan uzak durup ellerimizi mümkün olduğunca sık yıkamalıyız.

Hep beraber birlik olup önlem alarak bu corona virüsünün önüne geçeceğiz. Sizlerde çevrenizi bilgilendirerek, her türlü önlemi almalarına yardımcı olun. Ölümler artmasın, hayat normale dönsün.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap