İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Apex Legends PS5, Xbox Series X veya Nintendo Switch’e Gelebilir

Apex Legends PS5, Xbox Series X veya Nintendo Switch’e Gelebilir


Electronic Arts, Apex Legends’ı yeni ortamlara taşımaya hazırlanıyor. Ünlü battle royal oyunu, Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsolları PlayStation 5 ile Xbox Series X’e veya Nintendo Switch platformuna gelebilir.

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, üçüncü çeyrek finansal raporunun açıklanmasıyla birlikte, ilgili kişilerle yaptığı görüşme sırasında yayıncının en popüler oyunlarından biri için gelecek planlarını açıkladı. Respawn’ın geliştirdiği battle royal oyunu Apex Legends, yükselişini sürdürüyor ve her yeni sezonda bir öncekinden daha iyi performans gösteriyor.

Andrew Wilson, kısa süre sonra 4. Sezon’u başlayacak olan popüler battle royal oyununun 2020’de yeni platformlarda ve yeni bölgelerde yayınlanacağını doğruladı. EA CEO’sunun ‘yeni platformlar’ ile tam olarak neyi kastettiği net değil, ancak bazı fikirlerimizde yok değil. Star Wars Jedi: Fallen Order’ın Steam sürümü ile büyük başarı yakalamasının ardından, Apex Legends da Valve’ın platformunda yayınlanabilir.

Diğer yandan Apex Legends’in yılın sonuna doğru piyasaya sürülecek olan yeni nesil konsollar Xbox Series X ve PlayStation 5‘e de gelebilir. Elbette Nintendo’nun el konsolu Switch de ihtimaller arasında. EA, Nintendo’nun platformunda çok da üretken değil ve sadece küçük ölçekli oyunlar yayınlıyor. Görüşme sırasında Andrew Wilson, Switch sürümlerinin son derece iyi performans gösterdiğini ve oyuncuların platformu sevdiğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap