Android 11 Beta Sürümünün Lansmanı Ertelendi!


Android 11 Beta

Daha önce 3 Haziran’da yapılması planlanan Google’ın etkinliği Android 11 Beta lansmanı iptal edildi. Şirket duyuruyu bugün resmi twetter hesabından yaptı ancak gecikme için herhangi bir neden belirtmedi.

Google’ın Geliştirici ekibi lansmanın iptali hakkında ilerleyen zamanlarda açıklama yapacaktır. Tweet, 3 Haziran’da yapılması planlanan etkinliğin iptal edildiğini söylüyor. Bu, Android 11‘in İlk Beta sürümünün bir süre gizlilik içinde olması gerektiği anlamına geliyor.

Android 11 Beta için Henüz Yeni Tarih Yok

Google, yeniden planlanan etkinliğin belirli bir tarihini belirtmedi, ancak etkinliğin yaz aylarında yapılması bekleniyor. Ancak, Google’ın etkinliği neden iptal etmek zorunda olduğu belirsizdir. Raporlar, bu hafta George Floyd’un ölümü nedeniyle ABD’deki kitlesel protestolardan kaynaklanabileceğini söylüyor.

Ülke çapında protestoların yayılması, Afrikalı-Amerikalıların Minneapolis’teki Polis tarafından kısıtlandığı için şüpheli bir şekilde ölmesinden kaynaklanıyor. Google, tweet’teki kararının nedeninden bahsetmemiş olsa da, Google’ın bu zamanı en iyi an olarak görmemesi anlaşılabilir.

Google etkinlik için yeni bir tarih açıklamadı, ancak teknoloji uzmanı Jon Prosser geçen hafta Pixel 4a’nın 13 Temmuz’da yayınlanması planlandığını iddia etti . Doğruysa, bu, muhtemelen Android 11 beta sürümünü bu tarihte beklediğimiz anlamına gelir.

Google, yerel ekran kaydı ve bildirim geçmişi işlevselliği gibi özellikleri ortaya çıkaran Android 11 geliştirici önizlemesini yayınladı . Ancak beta ve kararlı sürümlerde ne görmek istersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
15
Şaşkın
Kötü Kötü
6
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
İlginç İlginç
2
İlginç
Aşk Aşk
2
Aşk
Korkunç Korkunç
7
Korkunç
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Lol Lol
5
Lol

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Neden ertelendiğini de açıklamadılar ama mevcut durumda çokta şaşırmamak gerekiyor ertelenmesine