Akbank Dijital Kredi Kartı Hizmeti Duyuruldu
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Akbank Dijital Kredi Kartı Hizmeti Duyuruldu

0
Akbank Dijital Kredi Kartı Hizmeti

Geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısı ile Akbank dijital kredi kartı hizmeti Mastercard ortaklığında geliştirip sunacağını açıkladı. Söz konusu bu kredi kartı Apple Card hizmetine benzerliği ile dikkatleri çekiyor.

Akbank Dijital Kredi Kartı Hizmeti! Türkiye’de Bir İlk

Gerçekleştirilen basın toplantısı ile yeni uygulama kullanıcılara tanıtıldı. Bugünden itibaren kullanıcılar, Axess MobilAkbank Mobil, Akbank MobilAkbank Internet ve web sayfasından başvurdukları kredi kartlarının dijital versiyonlarına ıslak imzaya gerek duymadan uygulama üzerinden erişilebiliyor.

‘Axess kredi kartı, Türkiye’de bir ilk olarak duyuruldu ve başvuruyu web ya da mobil platformdan gerçekleştirebiliyor. Başvurudan hemen sonra kısa bir sürede kullanıma başlayabiliyorsunuz. Tüm kart bilgilerinin mobile taşındığı yeni yaklaşımda isim bilgisinden başka herhangi bir detay fiziksel kart üzerinde görünmüyor. Bu özellik sayesinde kartımızı sürekli yanımızda bulundurmamız gerekmeyecek ve daha güvenlikli olması sağlanacak.

Yetkililerden biri yeni kredi kartları için şunları söyledi. “Türkiye’de kredi kartlarında Digital First programını Mastercard ile hayata geçiren ilk banka olduk. Bu yeniliğin arkasına her zaman olduğu gibi müşteri deneyimi odağımızı ve tasarım gücümüzü koyduk. Müşterilerimize sunduğumuz bu yeniliği baştan sona dijital bir yolculuk olarak tasarladık. Kredi kartlarında başvurudan kullanıma tüm müşteri deneyimini, tüm akışlarımızı, elimizden düşürmediğimiz telefonlarımıza entegre ettik. Artık müşterilerimiz başvuruları onaylanır onaylanmaz kart bilgilerini Axess Mobil ve Akbank Mobil üzerinden hemen görüntüleyebiliyor ve kartlarını anında kullanabiliyorlar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yeni kart olayına nasıl yaklaşıyorsunuz? Fikirlerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap