ABD’de Gökyüzü Yeşil Oldu! Açıklama Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

ABD’de Gökyüzü Yeşil Oldu! Açıklama Geldi

+ - 0

Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Dakota eyaletinde tuhaf bir durum yaşandı. Oluşan fırtına sırasında ABD’de gökyüzü yeşil oldu. Sonrasında ise durumun nedenini merak eden vatandaşlar için beklenen açıklama geldi. İşte konuyla ilgili detaylar;

ABD’de Gökyüzü Yeşil Oldu! Açıklama Geldi

ABD'de Gökyüzü Yeşil Oldu! Açıklama Geldi

Dünyanın her yerinde bazı zamanlarda tuhaf hava olayları yaşanabiliyor. Bu yaşanılan durumların sonuncusu ise Amerika Birleşik Devletleri’nde görüntülendi. Ülkenin Güney Dakota eyaletindeki vatandaşlar, gökyüzüne baktıkları zamanda yeşil bir manzara ile karşı karşıya geldiler. Tüm eyalette etkili olan büyük bir fırtına esnasında gökyüzü, tam olarak yeşillenmekte. Oldukça nadir görülen bu manzara, bölge sakinleri tarafından sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Her ne kadar yaşanılan bu olay pek hiç inandırıcı olmasa da, aşağıda göreceğiniz fotoğrafların hepsi orjinal. Hiçbir görselde filtre kullanılmadı.

ABD'de Gökyüzü Yeşil Oldu! Açıklama Geldi
ABD'de Gökyüzü Yeşil Oldu! Açıklama Geldi

Gelen bilgilere söz konusu doğa olayı, havadaki nemden kaynaklı. Güneş’ten gelen ve atmosferde kırılmasıyla normal şartlarda mavi olarak gözlemlenen Güneş ışınları, akşam saatlerinde daha düşük açıyla Dünya’ya düşmekte. Bu sayede de hepimiz tarafından gün batımı ile bağdaştırılan kırmızımsı renge dönüşmekte.

Meydana gelen fırtınanın bulutlarındaki su ve buz parçacıkları, Güneş’ten gelen ışınları mavi olarak yansıtmakta. Ancak atmosferde o saatlerde oluşan kızıl renk ile mavi ışık bir araya geldiğinde ortaya yeşil renk çıkıyor. Kırmızının yeşile dönmesini sağlayacak mavi ışığın şiddetli olması için ise bulutlarda çok yüksek miktarlarda su olması gerekmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap