ABD’de Bir Belediye Başkanı Vatandaşlara Bitcoin Dağıtacak!

ABD’de Bir Belediye Başkanı Vatandaşlara Bitcoin Dağıtacak!

0

Amerika Birleşik Devletleri Cool Valley’nin belediye başkanı Jayson Stewart bir duyuru yaptı. Söz konusu olan duyuruda tüm vatandaşlarına bedava Bitcoin vereceğini açıkladı. ABD’de Bir Belediye Başkanı Vatandaşlara Bitcoin Dağıtacak!

ABD’de Bir Belediye Başkanı Vatandaşlara Bitcoin Dağıtacak!

ABD'de Bir Belediye Başkanı Vatandaşlara Bitcoin Dağıtacak!

Bildiğiniz üzere kripto para devi Bitcoin son günlerde sabit kalmamakta. Özellikle de sık sık düşüşler yaşayıp yükselmeler görmekte. Ancak son haftalarda belirgin bir yükseliş durumu mevcut. Bu durumdan yararlanmak isteyen bir belediye başkanı, şehir sakinlerine ücretsiz Bitcoin dağıtmak için fon toplaması yapmakta.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Missouri eyaletinde bir şehir olan Cool Valley‘nin belediye başkanı, tüm vatandaşları için Bitcoin vermeye hazırlanmakta. Hazırlığı tamamlamak için ise para toplamakta. Ülkedeki Cool Valley adlı şehir 1.500 nüfuslu küçük bir şehir olmakta. Fakat şehrin belediye başkanının, vatandaşlarını zengin etmek için iddialı bir planı mevcut. Söz konusu olan plan herkese Bitcoin vermeyi amaçlamakta.

Şehrin belediye başkanı Jayson Stewart, Perşembe günü bir televizyon kanalı olan KSDK ile bir röportaj yaptı. Söz konusu röportajda gerçekleştirmek istediği planlarını anlattı. Belediye başkanı, Bitcoin’i şehrin her vatandaşına vermek için para topladığını belirtti. Ayrıca “Dijital bir altındır. İster 500 dolar ister 1.000 dolar olsun, şehrimdeki her hanenin bir miktar Bitcoin aldığını görmek istiyorum” sözlerini kullandı.

Ayrıca belediye başkanı Stewart, kendine girişimci ve çevreci demekte. Söz konusu röportajda şu sözleri de kullandı: “Düzenli olarak dokuz ila beş işte çalışarak birkaç yıl içinde 80 milyon doları aşan bir para ile hayatları tamamen değişen arkadaşlarım var”.

Ancak belediye başkanı Jayson Stewart, vatandaşların Bitcoin’lerini hemen satmalarını istememekte. Söz konusu kripto paranın yıllar sonra arttığı zaman vatandaşların erken sattıklarında pişman olacaklarını belirtmekte. Ek olarak ise  fon için gereken yatırımın birkaç isimsiz BTC yatırımcısından geleceğini belirtmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir