ABD Yeni Kripto Para Yasası Çıkardı!
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

ABD Yeni Kripto Para Yasası Çıkardı!

0

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya için kripto para borsaları üzerine yeni bir yaptırım peşinde. Böylelikle ABD yeni kripto para yasası çıkardı.

ABD Yeni Kripto Para Yasası Çıkardı!

ABD Yeni Kripto Para Yasası Çıkardı!

Bildiğiniz üzere Rusya, tüm dünyadan gelen yaptırımlar sonrası kripto para varlıklarına yöneldi. Rusya, bu yapılan yaptırımları kripto paralar ile delmeyi başardığını söylemekte. Bunun üzerine de Rusya için ABD’den kötü haber geldi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Demokrat Parti Senatörleri, yeni bir kripto para yasası için toplandılar. Toplanma kararında alınan senatoya sunulacak yeni kripto para yasasıkripto para borsalarını hedef alıyor.

Dijital Varlık Yaptırımlarına Uyum Yasası isimli yeni tasarısı ABD temelli kripto borsaların Rusya’ya hizmet vermesine yasal engel koyacak. Ek olarak ABD’de hizmet veren tüm kripto borsaları için de Rusya yasağı kapıda. Söz konusu yasa tasarısında Rusya’da ikamet eden kişilere ABD’de hizmet sunan kripto para borsalarının hizmet sunmasının engellemesi planlar arasında. Alınan bu kararlar sonrasında ABD’de Binance USA olarak hizmet veren Binance gibi borsalara bir yaptırım gelip gelmeyeceği merak edilmekte.

Yeni yasa tasarısıyla Rusya dışında ABD sınırları için de kara para aklamanın durdurulması amaçlanmakta. Yüksek risk taşıyan yabancı kripto para borsaları ABD vergi mükelleflerinin 10 bin doları aşan işlemlerini aşan borsa dışı kripto para çekim işlemlerini bildirme zorunluluğu getirecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca kripto para kullanmakta mısınız? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap