13 inç Macbook Pro Özellikleri Netleşmeye Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

13 inç Macbook Pro Özellikleri Netleşmeye Başladı

0
13-inç Macbook Pro Özellikleri Netleşmeye Başladı

Apple’ın 16-inç MacBook Pro modelini açıklamasının ardından, beklentiler yenilenmiş 13 inç tarafına çevrilmiş durumda. Bir süredir Apple‘ın yenilenmiş 13-inç MacBook Pro‘yu duyurması bekleniyor. Bu süreçte MacBook Pro özellikleri hakkındaki beklentiler gündeme sıkça geldi. İddia edilenlere göre, yenilenmiş MacBook Pro, 16-inç modelinin özelliklerini aratmayacak gibi gözüküyor.

Apple, bilindiği üzere ekran çerçevelerini incelterek 15-inç modelini 16-inç e kadar çıkarmıştı. Şimdi de benzer bir yaklaşım 13-inç modelinde kendini gösterecek. 1-inç seviyesinde bir artış ile aynı büyüklükte 14-inç ekran sunulması muhtemel olabilir. Dolayısıyla beklentiler arasında ilk olarak ekran boyutundaki artış yer alıyor.

Bir diğer önemli özellik beklentisi ise Apple’ın yenilenen donanım seçenekleri arasında 4 TB dahili depolama alanı ve 32 GB RAM detayları oluyor. Şu an için 32 GB RAM seçeneği, 16-inç modelde kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Bunlara ek olarak yenilenen model ile birlikte Intel i7-1068NG7 işlemci tercihi yapılabileceği ifade ediliyor. Intel i7-1068NG7 işlemci, 2.3 GHz baz saat frekansı sunuyor. Turbo boost ile birlikte ise saat frekansı 4.1 GHz seviyesine kadar çıkabiliyor

Şu an için Apple’ın 2020 13-inç MacBook Pro modelinin yenilenmiş versiyonunu ne zaman satışa sunacağı konusunda ise ne yazık ki net bilgiler bulunmuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap