13 inç Macbook Pro Özellikleri Netleşmeye Başladı

13 inç Macbook Pro Özellikleri Netleşmeye Başladı

0
13-inç Macbook Pro Özellikleri Netleşmeye Başladı

Apple’ın 16-inç MacBook Pro modelini açıklamasının ardından, beklentiler yenilenmiş 13 inç tarafına çevrilmiş durumda. Bir süredir Apple‘ın yenilenmiş 13-inç MacBook Pro‘yu duyurması bekleniyor. Bu süreçte MacBook Pro özellikleri hakkındaki beklentiler gündeme sıkça geldi. İddia edilenlere göre, yenilenmiş MacBook Pro, 16-inç modelinin özelliklerini aratmayacak gibi gözüküyor.

Apple, bilindiği üzere ekran çerçevelerini incelterek 15-inç modelini 16-inç e kadar çıkarmıştı. Şimdi de benzer bir yaklaşım 13-inç modelinde kendini gösterecek. 1-inç seviyesinde bir artış ile aynı büyüklükte 14-inç ekran sunulması muhtemel olabilir. Dolayısıyla beklentiler arasında ilk olarak ekran boyutundaki artış yer alıyor.

Bir diğer önemli özellik beklentisi ise Apple’ın yenilenen donanım seçenekleri arasında 4 TB dahili depolama alanı ve 32 GB RAM detayları oluyor. Şu an için 32 GB RAM seçeneği, 16-inç modelde kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Bunlara ek olarak yenilenen model ile birlikte Intel i7-1068NG7 işlemci tercihi yapılabileceği ifade ediliyor. Intel i7-1068NG7 işlemci, 2.3 GHz baz saat frekansı sunuyor. Turbo boost ile birlikte ise saat frekansı 4.1 GHz seviyesine kadar çıkabiliyor

Şu an için Apple’ın 2020 13-inç MacBook Pro modelinin yenilenmiş versiyonunu ne zaman satışa sunacağı konusunda ise ne yazık ki net bilgiler bulunmuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir